You are buying boxes of cookies at a bakery. Each box of cookies costs $\$4$. In the graph below, $c$ represents the number of boxes of cookies you buy, and $d$ represents the amount the cookies will cost you (in dollars).
The relationship between these two variables can be expressed by the following equation:
$d=4c$.
Suppose the boxes of cookies cost you $\$80$.
**How many boxes of cookies did you buy?**
[[☃ input-number 1]] boxes
